Fotogalerie a deník Tábor Klínec 2011

Tábor Klínec 2011

Tábor Klínec 2011 fotogalerie. Dětské centrum Lištička.

Tábor Klínec 2011 fotogalerie. Dětské centrum Lištička.

 

___________________________________________

12.8.2011
A je tu konec tábora. Dnešní den jsme začali již tradičně hraním her, kreslením a tancem při veselé hudbě. Děti si pěkně zařádily a po dopolední svačince (meloun a čoko pochoutka), jsme se vydali na poslední golfový trénink. Před tím jsme si, ale zastavili na hřišti, kde menší děti dováděly na prolézačce a ty větší uspořádaly hádankářskou soutěž o zmrzlinu. Počasí bylo proměnlivé a tak jsme byli rádi, když jsme se přesunuli na louku, kde jsme odpočívali a hráli karty a různé hry. Moc Vám děkujeme za důvěru a moc se těšíme na příští rok, nebo na setkání s Vámi při našich dalších akcích.

___________________________________________

Tábor Klínec 11. 8. 2011 fotogalerie

Tábor Klínec 11. 8. 2011 fotogalerie

11.8.2011
To byl den!!! Od rána chodili všichni včetně vedoucích v maskách a ještě je všelijak dolaďovali k dokonalosti. Mezitím se tančilo a hrálo. Na oběd jsme došli pochopitelně v maskách, čímž jsme rozzářili nejeden úsměv na tváři, jak u kolemjdoucích, tak v restauraci u Krbu, kde jsme si opět pochutnali. Po obědě a krátkém pobytu na hřišti, jsme se vydali zpátky na louku soutěžit. Děti absolvovaly jak závod v běhu, tak i soutěž v hledání lízátek, které jim tam rozesela lízátková víla. Hodně dětí nám tento den odjíždělo a tak jsme se také loučili. Největší odměnou pro nás jsou spokojené děti a tak doufáme, že ty Vaše spokojené byly. Věřte, že i nám se po vás bude stýskat a moc.

___________________________________________

Tábor Klínec 9. 8. 2011 fotogalerie

Tábor Klínec 9. 8. 2011 fotogalerie

9.8.2011
Liščátka byla od rána opravdu čilá. Stihli jak kurz keramiky, kde vytvářeli měsíčky a hvězdičky, tak i návštěvu pískoviště a velké trampolíny, kde jsme si opravdu zařádili.Ještě před obědem jsme si stihli zahrát na piáno, zaspívat a zatancovat na veselé písničky.Klínečtí syčáci si dali malou procházku hned po ránu. Pak už na ně čekala Kristína s poníkem na louce, kde jezdili až do oběda. K obídku nám Maruška připravila ovocné knedlíky, které všem moc chutnali. Už celkem s pravidelností jsme po obědě zamířili na malé hřiště, aby nám malinko vytrávilo. Po vydovádění se na houpačkách, jsme se přesunuli na louku, kde jsme se věnovali hraním různých her a sportů. Déšť nás sice několikrát zahnal pod střechu balkónu, ale za chvilku jsme zase hned uháněli na sluníčko, které ač se střídalo s mraky, občas milosrdně svítilo a hřálo.

__________________________________________

Tábor Klínec 8. 8. 2011 fotogalerie

Tábor Klínec 8. 8. 2011 fotogalerie

8.8.2011
Nový týden jsme odstartovali v klínecké hasičárně a v Lištičkách v Líšnici. Kuba nám všechno v hasičárně připravil a my děkujeme jemu i ostatním hasičům z Klínce za laskavé zapůjčení prostoru. Děti se v hasičárně od rána chovaly, jako by ani žádná změna nenastala. Takže jsme si hráli, kreslili a povídali. Pak jsme šli procházkou k Magdě, kde děti vyráběly různá zvířata. Nechte se překvapit a nezapomeňte, že ve čtvrtek už bude k vyzvednutí další várka vypálených keramických dílek vašich miláčků. Lištičátka zatím jezdila na Torynce při vycházce polní cestou. Některé děti si zkusily i klus a moc jim to šlo. Naše milá Torynka je totiž trpělivá a moc hodná. Děti od Magdy cestu zpátky prošli lesem až na oběd ke Krbu. Jídlo bylo moc dobré a někteří z nás si šli i 3x přidat .
Odpoledne jsme pak trávili na louce, kde jsme posvačili a sportovali. Hráli jsme na Mrazíka, badminton, váleli sudy a zkoušeli stojky a jiné gymnastické cviky. Užili jsme si legraci a nemohlo nám jí pokazit ani podzimní počasí.

___________________________________________

Tábor Klínec 5. 8. 2011  fotogalerie

Tábor Klínec 5. 8. 2011 fotogalerie

5.8.2011
Pátek byl naším posledním dnem v Klínecké školce, tak jsme si celé dopoledne hráli na zahradě, abychom si ji naposledy užili. Hráli jsme různé hry, skákali přes švihadlo, házeli si míčem, hráli badminton. Pak jsme vyrazili na obídek za Maruškou ke Krbu. Po obědě jsme se vydali do Líšnice na statek, kde jsme skákali na velké trampolíně, jezdili na poníkovi Torynce a užívali si klidnějšího odpoledne v příjemném prostředí. Projížďka na poníkovi se nám moc líbila a někteří z nás si vyzkoušeli i vyklusáváni. Kdo nejezdil na poníkovi, ten skákal na trampolíně, kde se každý bavil povedenými i nepovedenými skoky. Moc jsme si to užili a těšíme se, až se tam brzy zase vrátíme. Mějte krásný víkend. 

___________________________________________

Tábor Klínec 4. 8. 2011 fotogalerie

Tábor Klínec 4. 8. 2011 fotogalerie

4.8.2011
Ráno jsme začali už brzy. Ty nejčilejší blešky už před sedmou hodinou vykukovaly z pelíšků a tak nám klidná noc, kdy někteří skoro vůbec nechrápali, skončila už před sedmou hodinou. Po snídani jsme si chvíli hráli a pak jsme pěšmo vyrazili na líšnický golf, kde nás čekal Jirka s holemi a zkoušeli jsme si odpaly a patování. Mezitím, co se část z nás oddávala golfovým radovánkám, zbytek se bavil v bazénu a ti nejmenší řádili na dětském hřišti, kde vzali útokem prolézačky a houpačky. A že se dobře bavili je vidět na našich fotkách. Když jsme si užili na golfu dosyta, vydali jsme se za obědem do restaurace U Krbu, kde nás čekala skvělá rajská omáčka. Po obědě jsme se vrátili do školky v Klínci, kde si nejmenší z nás dali po obědě šlofíčka a větší si hráli na zahradě. Když se pak přidali i čerstvě vyspaní malí táborníci, byla to pořádná sranda. Déšť nás sice zahnal do budovy školky, ale to nám náladu nezkazilo a my si s nepřízní počasí poradili po svém. Zahráli jsme si malé divadélko a po něm následovala velká polštářová bitka. Polštáře létali po celé místnosti hlava nehlava a byla to pořádná mela. Všichni se moc dobře bavili a smáli na celé kolo. Byla to bomba .

___________________________________________

Tábor Klínec 3. 8. 2011 fotogalerie

Tábor Klínec 3. 8. 2011 fotogalerie

3.8.2011
Ve středu  jsme měli v plánu další výlet. Tentokrát jsme zamířili autobusem od dálnice na Mníšek, kde jsme s většími dětmi přestoupili a pokračovali do Nového Knína. Protože jsme měli asi 40 minut čas, než nám pojede další autobus, navštívili jsme společně s malými dětmi zahradu mníšeckého zámku. Mrňouskové tedy zůstaly na Mníšku, kde po návštěvě zámecké zahrady zašly také do cukrárny, aby se posilnily zmrzlinkou. Na Mníšku způsobily všeobecné, pozitivně naladěné pozdvižení. Taková to byla roztomilá parta . Po obědě se vrátily do školky a odpočívaly. My zatím dorazili do Nového Knína, kde kromě malebného náměstí na nás čekalo také muzeum zlata. Nadšení dětí předčilo mé očekávání. Všem se v muzeu strašně líbilo a to hlavně díky paní, která nás tak mile uvítala a i s poutavým výkladem nás provedla celým muzeem. Nemohli jsme vynechat také krásné a veliké hřiště, které se nachází kousek od náměstí. Ve stínu jsme poobědvali bagety s kuřecími nugetky a pak už jsme jen řádili a lezli všude, kde se dalo. Když jsme se nabažili zábavy na hřišti, vydali jsme se zpátky na náměstí na zmrzlinu do cukrárny. Skoro všichni si objednali dva kopečky dle vlastního výběru a usadili jsme se pod kaštany u kašny, kde byl krásný chládek. Pak už jsme jen počkali na autobus, který nás stejnou cestou dopravil až do školky, kde jsme opět uspořádali Pyžamovou pizza párty a užívali si legrace až do rána.

___________________________________________

Tábor Klínec 2. 8. 2011 fotogalerie

Tábor Klínec 2. 8. 2011 fotogalerie

2.8.2011
V úterý jsme začali zvesela. Někdy před svačinou jsme se zaposlouchali do hudby v rytmu latino a protože to je hudba veselá, nikdo nevydržel dlouho sedět a všichni jsme začali tančit. Byla jsem překvapená, kolik tanečního talentu je i v těch nejmenších. Tanec nás moc bavil a přes svačinu jsme se dotančili až k odchodu na Líšnici, kde nás čekalo sportovní odpoledne. K obědu nám Maruška přivezla moc dobré lívanečky, tak to byl skvělý piknik u bazénu namísto U Krbu . Po obědě jsme pokračovali ve sportovním programu volněji a tak jsme se jen koupali a užívali si každého slunečního paprsku. Když jsme strávili oběd, hráli jsme tenis, soft tenis, badminton a řádili okolo bazénu a prolézaček. Líbilo se nám tam tak moc, že jsme rodičům rozeslali zprávy, aby si nás vyzvedli tam, protože se nám opět nikomu nechtělo domu .

___________________________________________

Tábor Klínec 1. 7. 2011 fotogalerie

Tábor Klínec 1. 7. 2011 fotogalerie

1.8.2011
Přes všechny pozitivní předpovědi meteorologů od pondělního rána pršelo a přestalo až kolem oběda. Nás ale dopolední deštík neměl šanci rozhodit, protože jsme měli v plánu naprosto ideální činnosti. Jedna partička zůstala ve školce s velkou hroudou keramiky a ta druhá se vydala do krytého bazénu k Jolaně, kde bylo teplo, milo a útulno jako vždy. Zatímco výtvarná sekce se zabývala výrobou houbiček a podhoubí, potápěči trénovali ponory s vestou a zdokonalovali své dovednosti s dýchacím přístrojem ve dvojicích. Nakonec se nám míhali malí potápěči všude kolem. Na oběd jsme přišli ke Krbu zdravě vyhládlí a moc nám chutnalo. Na výběr jsme dostali buď svíčkovou, nebo smažený sýr s bramborem a k tomu skvělou domácí polévku s nudličkami. Na zítřek jsme si objednali lívanečky na plánovaný piknik v přírodě . Malé děti šly po obědě odpočívat a starší si zahrály stolní fotbálek. Když jsme se všichni setkali ve školce, velký odpočinek se nějak nekonal. Děti měly energie dost a tak jsme vyběhli ven na zahradu, kde jsme posvačili pod vzrostlými stromy a užívali si až do konce příjemného počasí. Mějte klidný večer a dobrou noc .

___________________________________________

Tábor Klínec 29. 7. 2011 fotogalerie

Tábor Klínec 29. 7. 2011 fotogalerie

29. 7. 2011
Máme tu zase pátek.. Týden utekl jako voda a my jsme ho prožili tak aktivně, jak jen to šlo. Proto jsme si tento den užívali v duchu odpočinku a pohody. Po ranních hrách a svačině jsme šli na „lov“ kamenů vhodných pro výrobu malovaných těžítek. Pole za školkou bylo pro tento účel ideální. Každý z nás si našel ten svůj a vrátili jsme se do školky, abychom kamenům pomocí temper a speciálního laku dali novou tvář. Po obědě jsme provětrali hasičské auto a dokonale ho prolezli skrz naskrz . Také jsme si vyzkoušeli uhasit malý požár, který nám Kuba uměle připravil u rybníka. Poprali jsme se s ohněm, jak nejlépe jsme dovedli. Nasvačili jsme se u rybníka a pak jsme se pomalu vraceli procházkou do školky, kde jsme si hráli až do konce. Některým dětem se domů ani nechtělo a to je pro nás vždy nejlepší odměnou. Nám se domů totiž taky nechce .

___________________________________________

Tábor Klínec 28. 7. 2011 fotogalerie

Tábor Klínec 28. 7. 2011 fotogalerie

28.7.2011
Čtvrteční den jsme měli domluvené potápění s přístroji u Jolany. Většina dětí odjela tedy autobusem před 10 hodinou na Řitku a ostatní děti zůstaly s Jitkou ve školce a vyráběly masky, nebo dováděly na zahradě. Potápění se dětem moc líbilo a ti nejšikovnější si vyzkoušely také párové potápění a plavání s vestou, i kyslíkovou lahví. Některé děti jsme ze dna skoro ani odlepit nemohli, jak se jim tam líbilo.
Potápění jsme se věnovali asi dvě hodiny a pak už uháněli na autobus, aby nám zbylo něco k obědu. A protože jsme byli pěkně unavení a také najedení, tak jsme si, zatím co mrňouskové spinkaly, koukali na rodinnou komedii a také odpočívali.

___________________________________________

Tábor Klínec 27. 7. 2011 fotogalerie

Tábor Klínec 27. 7. 2011 fotogalerie

27.7.2011
Dnešní den jsme odstartovali výtvarnou činností a poslechem muziky, jako např.: Kašpárek v rohlíku, Edith Piaf, Louis Armstrong a jiní. Tančili jsme a řádili a po svačině jsme se vydali na vlakovou zastávku v Klínci, kde nás čekala jízda motoráčkem. Cesta k vlaku byla jako z pohádky. Šli jsme lesem, kde stromy nad cestou vytvořily útulnou stříšku. Potůček, který nám byl celou cestu společníkem, vesele zurčel přes kameny a ptáci spokojeně prozpěvovali. Cesta vlakem byla zábavná a pan průvodčí byl velice přátelský a s rozzářenou tváří rozdával dětem speciální jízdenky s obrázky. Všem rodičům, kteří tuto trasu vlakem ještě nevyzkoušeli, ji vřele doporučuji.  Cesta na Dobříš nám trvala asi tři čtvrtě hodiny a po ní nás čekal pěší výlet k zámku. Musím znovu pochválit všechny děti. Malé za výdrž a pohodu, se kterou zvládaly bravurně celou cestu bez jakéhokoliv fňukání a velké za to jak skvěle se staraly o ty malé a vůbec nezlobily. Máte doma opravdová zlatíčka, víte to? Prohlídka dobříšských přízraků, byla strašidelná, ale děti zas velice statečné, takže všichni napjatě poslouchali příběhy o čertech a přízracích. Po prohlídce, jsme zašli do cukrárny a krátce poseděli v aleji na lavičce. Čas neúprosně utíkal a my jsme museli na autobus, který nám jel v 15:05 z náměstí. V autobusu nám některé děti usnuly, jako když do vody hodí a spaly celou cestu až do Klínce. Některé až do školky .

___________________________________________

Tábor Klínec 26. 7. 2011 fotogalerie

Tábor Klínec 26. 7. 2011 fotogalerie

26.7.2011
V úterý jsme hned po ránu začali keramikou, kdy jsme vyráběli dekorace všech možných tvarů a barev. Výrobky jsou moc krásné, však sami poznáte, až je děti přinesou domů po vypálení. Po úklidu jsme se vrhli na zahradu, kde jsme sportovali a hráli různé hry. Krásně jsme se vydováděli před obědem a já málem přišla i o tričko, když jsem poprosila o pomoc při svlékání mikiny . Poté jsme se odebrali na oběd, odkud jsme se vydali na Trnovou, kde nás čekala Kristina s Lentilkou. Na programu byl výcvik rovnováhy v sedle. Malé děti se zatím vyspinkaly a pak přijel poník i s většími kamarády do školky, kde trénink pokračoval. Zítra nás čeká výlet na Dobříšský zámek, tak vám brzo napíšu, jak to všechno dopadlo. Krásný den i Vám .

___________________________________________

Tábor Klínec 25. 7. 2011 fotogalerie

Tábor Klínec 25. 7. 2011 fotogalerie

25.7.2011
Nový týden jsme začali hraním her a výtvarnou činností. Přivítali jsme nové tváře a seznámili jsme se s programem, který nás čeká tento týden. Hned potom jsme vyrazili na golfové hřiště, získat další zkušenosti s odpalováním míčků do dálky a s přesností do jamky. Nové děti se s tímto úkolem vypořádaly velice dobře a po prvních méně úspěšných odpalech se jim, společně s úspěchem, rozzářil na tváři úsměv. Po hodině a půl tréninku jsme se vydali na vytoužený oběd (domácí sekaná s br. kaší a pak nás čekal výlet do okolního lesa, kde jsme stavěli domečky a pozorovali zvířátka a hmyz ukrytý pod kameny. Byla to moc krásná procházka, která nás dovedla až do školky a na konec pondělního dne.

___________________________________________

Tábor Klínec 22. 7. 2011 fotogalerie

Tábor Klínec 22. 7. 2011 fotogalerie

22.7.2011
Páni to byl večírek!!! Ráno se nám některá ranní ptáčátka začali budit už kolem půl 7. I ti kteří ponocovali a špitali si do půlnoci, se ráno s úsměvem vymrštili z pelíšků a začali řádit. Vyprávěli jsme si zážitky z večera a také kdo jak krásně chrápal a skřípal zuby. U toho jsme se nasmáli asi nejvíc. Poté co jsme uklidili nepořádek a sbalili spacáky a deky, jsme pokračovali v ranní projekci filmů a také fotek z tohoto i předchozího týdne. Stihli jsme také sportovní soutěže na zahradě. Po obědě si děti šly zahrát stolní fotbal a pak už jsme jen relaxovali každý po svém. Tímto ještě jednou velice děkuji Ulčům za propůjčení projektoru. Dětem se promítání líbilo a večer byly moc hodné. Pochválit musím úplně všechny děti, hlavně ty nejmladší táborníky, byli úžasní parťáci. Komu se náš pyžamo večírek líbil, může využít naší nabídky „Liščích pyžamo pátků“, kdykoliv v průběhu roku. Ahoj Kamarádi, mějte krásné prázdniny!

___________________________________________

Tábor Klínec 21. 7. 2011 fotogalerie

Tábor Klínec 21. 7. 2011 fotogalerie

21.7.2011
Dnes nám počasí opět moc nepřálo, ale nás to nerozhodilo a den jsme odstartovali výpravou na líšnický golf, kde se nám povedla řada skvělých odpalů, za které by se nestyděl ani Tiger Woods. Po golfu jsme vyrazili k Marušce do restaurace u Krbu, kde jsme si naplnili vyhládlá bříška a nabrali energii na přesun zpět do školky. Tam jsme měli vyhodnocení včerejších soutěží následované přednáškou o hasičské výbavě a první pomoci. Své znalosti jsme si hned mohli vyzkoušet při simulaci reálného zásahu. Nakonec byli všichni pochváleni a odměněni a s chutí jsme čekali na objednané pizzy, které jsme měli k večeři. Ano, dnes ve školce spíme Večer trávíme hraním a projekcí filmu na zeď, díky panu Ulčovi, který nám půjčil projektor, za který mu tímto moc děkujeme. Po pohádkách nás čekal už jen vydatný a zasloužený spánek. Krásnou dobrou noc vám všem!

___________________________________________

Tábor Klínec 20: 7. 2011 fotogalerie

Tábor Klínec 20: 7. 2011 fotogalerie

20.7.2011
Ve středu nás sice nečekalo rozhodně letní počasí, ale i tak jsme zažili spoustu legrace. Oddíl mrňousků jezdil na Lentilce s Kristinou a jejím asistentem. Ježdění se nám moc líbilo, až nám bylo líto, že Lentilka musela odjet. Zbývající čas před obědem jsme využili ke hrám a zpívání. Se staršími dětmi jsme si udělali výlet do lesa, kde jsme prozkoumali jeskyni Čertovku. Ani jsme se moc nebáli a netopýři na nás nepodnikali žádné nálety Po výšlapu do lesa nás čekal skvělý obídek, po kterém jsme se vrátili na zahradu školky, kde jsme uspořádali sportovní a výtvarné soutěže. Děti soutěžily např. v běhu, střelbě na koš, chůzi na chůdách, chůzi po nataženém laně a kreslení poslepu. Počasí nám náladu nezkazilo a den jsme si krásně užili, jak můžete vidět na našich fotkách.

___________________________________________

Tábor Klínec 19. 7. 2011 fotogalerie

Tábor Klínec 19. 7. 2011 fotogalerie

19. 7. 2011
Super!!! od ránabylo krásně slunečno a my jsme byli připraveni toho naplno využít. Zatím co jsme se já s Farzou a s dětmi vydaly na cyklo výlet po krásném okolí Klínce a Líšnice, malé děti se vydaly k Magdě na keramiku. Naši mladí cyklisté, ač s rozdílnými dovednostmi, byli všichni do jednoho stateční a žádný kopec je nezastavil. Ti zkušenější trpělivě čekali na ty pomalejší a všichni jsme si byli vzájemnou oporou. S opravou kola nám pomohli bojovští domorodci a my jim za to ještě jednou velmi děkujeme. Po cestě jsme stihli nejen sledovat krásné okolí a lesní zvěř, ale také se osvěžit v rybníku, kde jsme poobědvali řízeček v bagetě se spoustou zeleniny. Budiž 3x hurá zdravému životnímu trendu mezi dětmi, zelenina v mém batohu byla slušnou zátěží a tak se mi druhá polovina cesty jela výrazně snadněji . Po cestě jsme se zastavili na zmrzlinu a pomalu se blížili k cíli. Menší dětičky trávily den nejen keramikou, ale také procházkou a tak po obědě usnuly jako miminka. Ti kteří přece nemohly usnout dál rozvíjely svůj výtvarný talent s Věrkou. Zítra nás přijde potěšit svou návštěvou Lentilka a my se vydáme do klínecké jeskyně. Takže krásný zbytek dne a ahoj.

__________________________________________

Tábor Klínec 18. 7. 2011 fotogalerie

Tábor Klínec 18. 7. 2011 fotogalerie

18.7.2011
Nový týden jsme odstartovali dalším kurzem keramiky, kde děti vyráběly hliněné rolničky. Práce jim šla skvěle od ruky a tak se těšíme na hotové výrobky na konci týdne. Připomínám všem, co jste u nás byli minulý týden, že na vás ještě čekají nevyzvednuté keramické výtvory. Kdykoliv ráno, nebo odpoledne si je tedy můžete přijet vyzvednout. Menší děti trávily dopoledne hraním na zahradě. Zkoušeli jsme chůzi po ploché smyčce navázané mezi stromy, stavění hradu z písku a  zpívání a tancování v kroužku. Po obědě šla většina menších dětí k maminkám a parta větších dětí se vydala pěšky do Trnové za Lentilkou. Poník i s Kristýnou (naší trenérkou) nám jeli naproti a tak nám cesta rychle ubíhala. Někteří zkušenější jezdci si troufli i na jízdu v klusu a cvalu a Kristýna nám tak mohla ukázat, že umí nejen krásně jezdit na koni, ale také zatraceně rychle běhat. Když se všichni projeli, zamířila Kristýna na pozemek školky, kde měly možnost jezdit také malé děti. Když jsme se vrátili zpátky, měli jsme čas dotvořit deštníčky, které jsme nestihli v dopoledním čase. Zítra vyrážíme na výlet na kolech, tak nám držte palce ať se nám vydaří počasí. Ahoj

___________________________________________

Tábor klínec 15. 7. 2011 fotogalerie

Tábor klínec 15. 7. 2011 fotogalerie

15.7.2011
Jak už je záhadným dětským zvykem, začaly se nám první dětičky probouzet přesto, že nikam nemusely, velice brzo. A tak jsme si krásně posnídali čajík a různé bábovky a koláčky od maminek. Pak následoval volný dopolední program. Děti byly úžasně sehrané a chovaly se k sobě velice kamarádsky. Před obědem nás čekal závod v požárním útoku. Více vám poví fotky.   No a po obědě jsme se vypravili do školky, abychom odměnili všechny děti a vyhlásili vítěze bojovky. Předali jsme hasičské průkazy které jak doufám, vám dětem budou dlouho připomínat legraci, kterou jsme si všichni užili. S některými se loučíme a přejeme krásné prázdniny, na jiné se těšíme opět v pondělí. Ahoj !

_____________________________________________

Tábor Klínec 14. 7. 2011 fotogalerie

Tábor Klínec 14. 7. 2011 fotogalerie

14.7.2011
Ve čtvrtek jsme se vydali hned po svačině na kurz potápění s přístroji na Řitku . Děti, které se potápět z nějakého důvodu nechtěly, nebo nemohly zamířily k hasičárně, kde pro ně klínečtí hasiči společně s naším centrem připravili zábavné dopoledne plné her a tvoření: házení kroužků, skákání v pytli, shazování plechovek, házení létacím talířem a kreslení a malování na kameny. My potápějící se, jsme zatím dorazili k paní Jolaně do krásného bazénu napuštěného slanou vodou, u kterého již byly připraveny kyslíkové lahve s dýchacími přístroji. Děti si dýchání s přístrojem vyzkoušely nejprve na suchu a poté naskákaly do bazénu, aby pod laskavým vedením Jolany zkoušely své první ponory. Bohužel nemáme zatím vodotěsný obal na foťák, takže vám nemůžeme poskytnout záběry přímo pod hadinou, ale děti vám určitě vše povypráví a také jejich usměvavé tvářičky na konci lekce hovoří samy. Na oběd jsme byli již zpátky v Klínci a po něm nás čekal program podobný tomu dopolednímu, jen ještě doplněný o zaškolení v první pomoci a požární ochraně, spojené s prohlídkou hasičských aut.
Pak jsme postavili stany, opékali buřtíky a rohlíky , a čekali až přijde ta správná tma, abychom otestovali svojí odvahu a také znalosti získané v průběhu dne při noční bojovce. Maminky nám připravily spoustu dobrot a tak nikdo hlady rozhodně netrpěl. I na snídani zbylo dost , ale o tom v dalším dni.

_____________________________________________

Tábor Klínec 13.7.2011 fotogalerie

Tábor Klínec 13.7.2011 fotogalerie

13.7.2011
Ve středu jsme byli nuceni malinko upravit plány, kvůli stále více nevyzpytatelnému počasí, takže dopředu domluvený sraz na golfovém hřišti, jsme zrušili a sešli se ve školce, kde jsme počkali, až se počasí umoudří. Hned po svačině se tak stalo a my mohli konečně vyrazit do přírody za sportem. Mrňouskové měli výtvarný den a vyráběli krásná zvířátka na špejlích. My u bazénu, protože bylo dusno,  jsme začali koupačkou. Po piknikovém obědě, jsme využili tenisový kurt u bazénu a zbytek odpoledne jsme hráli tenis, různé hry a střídavě se koupali. Bylo to krásné, aktivně odpočinkové odpoledne .

_____________________________________________

Tábor Klínec 12. 7. 2011 fotogalerie

Tábor Klínec 12. 7. 2011 fotogalerie

12.7.2011
Jako každý den jsme začali ráno hraním her a dováděním. Od rána jsme byli nabití a zvědaví na nové zážitky, tentokrát s Lentilkou a Santrem. Nejprve přijela za malými dětmi  Lentilka až do školky, takže kdo se nasvačil, vyrazil ven za Kristýnou jezdit. Malé děti měly stále usměvavé tvářičky a Lentilky se vůbec nebály. Po asi hodině a půl ježdění na poníkovi, kdy zatím starší děti vyjely na plánovaný výlet na kolech do Trnové, se menší děti věnovaly zdokonalení cyklistických dovedností na zahradě. Protože nás bylo opravdu hodně, s dohledem nad dětmi nám pomáhal člen profesionálních i dobrovolných hasičů Kuba Petržíla, za což mu moc děkujeme. Čekaní na Kristýnu jsme si krátili jako obecenstvo, když někteří ze straších kluků předváděli parádní skoky na horských kolech. Byli neuvěřitelně disciplinovaní a šikovní a moc je chválím. Když jsme si s Kristýnou vyzvedli ještě Santra,  jezdili jsme na obou koních asi dvě hodiny , aby si to děti opravdu užily. Pak jsme se vydali dále na kolech směr restaurace u Krbu, kde nás čekaly prostřené stoly a úžasný oběd. Děti se chovaly v restauraci moc hezky a vůbec nezlobily. Odměnili jsme je za to zmrzlinkou a nasedli zpátky na kola, abychom pokračovali dál. Naším posledním a opravdu zaslouženým cílem byl bazén v GKL. Závody v plavání kluků a holek měly své vítěze, ale odměny se dočkali všichni účastnění. Ve školce se zatím děti věnovali kreslení a hrám. Všichni byli úžasní a věřím, že jsme si užili další skvělý den nejen my, ale také vaše děti.  3x sláva prázdninám !!!  Mějte úspěšný den a sledujte s námi co jsme každý den prožili.

_____________________________________________

Tábor Klínec 11. 7. 2011 fotogalerie

Tábor Klínec 11. 7. 2011 fotogalerie

11.7.2011
V pondělí ráno jsme se začali scházet v hojném počtu. Na děti už čekaly krom mě i Věrka, Farza a naše pilná pomocnice Lucka. Po té co jsme děti seznámily s denním programem a nasvačili jsme se, naši nejmladší odešli s Magdou a Věrkou na keramiku. Větší děti řádily na zahradě a zkusily si také skoky přes dlouhá lana (rope skipping). Dále jsme stavěli domečky z větviček , vyhodnotili ty nejkrásnější a všechny odměnili . Posuďte sami, že se dětem povedly  . Ještě před obědem jsme se vystřídali na keramice. Kluky i holky to moc bavilo a můžete se přesvědčit již brzo nejen na fotkách, že výrobky to jsou opravdu velkolepé .  Po krátké polední přestávce, kdy šly malé děti odpočívat, jsme se vydali na výuku golfu, kde na nás čekal Jirka. Myslím, že další komentář je zbytečný, jelikož je vše cítit z fotek. Děti zabrané do hry, radost z každého zlepšení a přátelská atmosféra mezi všemi a v neposlední řadě také krásná příroda. Ve školce zatím, ti kdo měli dost energie aby nešli spinkat, vyráběli krásná jablíčka z krepáku. Náš druhý týden nabitý programem skončil strašně rychle a my už se těšíme na zítřejší výlet a jízdu na koních. Krásný týden vám všem .

_____________________________________________

Tábor Klínec 8.7.2011 fotogalerie

Tábor Klínec 8.7.2011 fotogalerie

8.7.2011
V pátek si s námi počasí stále pohrávalo a tak jsme museli změnit původní plány. Po příchodu do školičky jsme čas do svačiny trávili každý po svém. Naši malí kamarádi si vyráběli hady z modelíny  a starší děti se zabraly do společenské hry. Původní piknik u bazénu jsme tedy museli odložit na příště a zamračené počasí  využili k pobytu na dětském hřišti. Po nějaké době začalo zase pršet a tak jsme s občasnou kapkou za krkem, vyrazili zpátky do školky. Tam nás čekal úžasný obídek v podobě brokolicového krému s houstičkou a slaďoučkých lívanečků s džemem a šlehačkou.  Děti byly nadšené a poprosily mě,  jestli by si je mohly samy nazdobit. Možná tušíte, jelikož jste rodičové těch dětí, jak to asi dopadlo? Legrace to byla veliká  pro všechny věkové kategorie, jen mě úsměv trochu zamrzal s myšlenkou na poobědový úklid.   Mrňouskové šli odpočívat a ti starší si pustili pohádku.  Ale jak se můžete podívat na fotkách, děti měly spousty energie, kterou potřebovaly vybít někde venku. A tak jsme si odhlasovali, že půjdeme na statek, kde jsme řádili jak na trampolíně, hřišti, nebo v autíčku, tak např. házeli s létajícím talířem. Sluníčko nás poctilo alespoň odpolední návštěvou a my jsme se myslím moc dobře pobavili .

_____________________________________________

Tábor Klínec 7.6.2011 fotogalerie

Tábor Klínec 7.6.2011 fotogalerie

7.7.2011
Ve čtvrtek jsme vyrazili hned po svačince na statek, na slíbenou projížďku do přírody.  Torynku jsme osedlali i vyčistili a zamířili směrem k lesu. Byla s námi i Věrka, která má na starosti oddíl nejmladších. Děti si vyzkoušely jízdu v terénu a podívejte sami,  jak skvěle jim to šlo.. Naši-vaši mrňouskové všechny překvapili tím, že i když se střídali na poníkovi, zbývající cestu ušli bez remcání a v dobré náladě, po celou dobu. 🙂  Po obídku si šli schrupnout do postýlek , a my se zatím vydali do areálu golfového klubu, kde nás čekal nejen golfový trénink, ale také odpočinek u bazénu. A protože jsme celý den nezaháleli, tak to byla odměna naprosto zasloužená .Těšíme se na vás zítra kamarádi.

_____________________________________________

Tábor Klínec 4.6.2011 fotogalerie

Tábor Klínec 4.6.2011 fotogalerie

4.7.2011
Konečně prázdniny  a spousta legrace před námi !!
Bylo pondělí  a my jsme se sešli v Lištičkách v Líšnici. I když nám počasí zrovna nepřálo, užili jsme si den, plný zážitků a pohody. Po dopolední svačině jsme měli kurz keramiky, na kterém děti vyráběly podle svých schopností a výběru krásné výrobky z hlíny a sklíček. Motýlky, nebo okrasný kachlík,  ale našli se také abstraktní díla. I ti nemladší, pracovali úplně sami a byly do práce krásně zabraní. Posuďte sami na fotkách jak jsme prožili první den. 🙂
Po moc dobrém obědě, jsme měli asi hodinu odpočinkový čas, po kterém jsme déšť ne déšť vyrazili s naším oblíbeným pokřikem „Nejsme z cukru!!!“ ven. Vybavili jsme se vším potřebným, včetně svačiny a pláštěnky a vydali jsme se na statek za zvířátky. Když jsme posvačili, najednou přestalo pršet. Děti  chvilku řádily na obří trampolíně a houpačkách a pak jsme se šli učit práci s poníkem Torynkou. Děti už dobře ví, že se každý kůň má před projížďkou vyčistit a vyhřebelcovat a také si měly příležitost vše vyzkoušet. Ve čtvrtek nás čeká projížďka s Torynkou do přírody,na kterou se všichni moc těšíme. A Vám přejeme krásné svátky.

_____________________________________________

Archiv tábor Líšnice 2010

dětské centrum lištička hlídání dětí

Tábor Líšnice 2010 fotogalerie